مشاوره و سفارشات : 09136544566

» درمان ترک پاشنه پا با روغن ماساژ گیاهی

خرید روغن ماساژ گیاهی برای درمان ترک پا

ترک پاشنه پا یکی مشکلات و معضلاتی می باشد که در بین مردم بسیار شیوع پیدا کرده است . ترک پاشنه پا ممکن است برای هر فردی به وجود بیاید یعنی به گونه ای است که برای سن و یا جنسیت خاصی ایحاد نمی شود و خارج از جنسیت و سن افراد می باشد . زمانی که ترک در پاشنه پا ایجاد می شود به زودی درمان نشود ، ممکن است با بالارفتن سن در افراد ، وضعیت ترک بد تر و وخیم تر شود . طبق تحقیقاتی که انجام شده است ، ترک پاشته پا در خانم ها بیشتر از آقایان اتفاق می افتد . ایجاد ترک پا برای بسیاری از افراد موضوع مهمی نمی باشد و برای درمان آن نیز هیچ اقدامی انجام نمی دهند ؛ در ابتدا به وجود آمدن این مشکل ممکن است که فقط زیبایی پا را تحت تاثیر قرار دهد اما به مرور زمان سبب بیشتر شدن این ترک می شود و در حین راه رفتن درد هایی نیز در کف پا به علت وجود ترک پاشنه پا ایجاد می شود و راه رفتن بسیار سخت و مشکل خواهد شد . ترک پاشنه پا را می توان با مراجعه به پزشک و استفاده از پماد ها و کرم ها بر طرف کرد اما امروزه نیز می توان با ماساژ دادن پاشنه پا با انواع روغن های گیاهی مخصوص ماساژ که برای درمان ترک پاشنه پا معرفی شده اند به درمان آن بسیار کمک کرد .

علائم ایجاد ترک در پاشنه پا
از علائم اولیه ترک پا ، مشاهده پوست ضخیم شده و پوست خشک شده در قسمت پاشنه پا می باشد که با نام کالوس شناخته می شود . هنگامی که پیاده روی می کنید و یا راه می روید باعث می شوید تا چربی هایی که در زیر پاشنه پا می باشند ، پخش شوند و سبب ایجاد ترک هایی در کالوس شوید . عوامل مختلفی در ایجاد ترک پا نقش دارند برای مثال می توان به مواردی ازجمله : پا برهنه و بدون کفش راه رفتن و یا راه رفتن با صندل ها و کفش های تابستانی ، استادن طولانی مدت روی پا ، حمام های طولانی با آب داغ ، استفاده کردن از صابون هایی کع ممکن است چربی طبیعی پوست را از بین ببرد و سبب خشکی پوست شود ، پوشیدن کفش های نامناسب یا کفش هایی که سایز مناسبی برای پا ندارند و در قسمت پاشنه پا راحت و نرم نیستند و گاهی هم به دلیل محلی که زندگی می کنید و به دلیل شرایط آب و هوای سرد و خشکی که دارد ممکن است دچار این بیماری شوید را نام برد .
هم چنین عوامل دیگری نیز ار نظر پزشکی وجود دارد که ممکن است افراد دچار ترک در پاشنه پا شوند . به عنوان نمونه افرادی که دارای دیابت و قند خون بالایی هستند ، به دلیل پوست خشکی که ناشی از وجود دیابت و قند خون بالا در افراد ایجاد می شود ممکن است به مشکل دچار شوند . نکته قابل توجه این است که گاهی ممکن است به دلیل آسیب سیستم عصبی ، احساس درد و خشکی و ترک پا را متوجه نشوید .
عفونت های قارچی ، کمبود ویتامین های ضروری در بدن ، بیماری های پوستی مثل درماتیت اتوپیک و پسوریازیس ، چاقی ، بارداری زنان و هم چنین پیری از عوامل دیگر هستند که موجب ایجاد ترک پاشنه با در پای افراد می شوند .
مشکلات ظاهری ترک پاشنه پا
ترک پا ممکن است با پوسته پوسته شدن پاشنه پا ، خارش ، داشتن درد در شرایط بسیار بد ، خونریزی در پا ، قرمز شدن و التهاب همراه باشد . هنگامی که میزان ترک پا به حد نهایت خود برسد ممکن است که اعصاب و گیرنده های عصبی که در پاشنه پا وجود دارد ، حس و گیرایی خود را از دست بدهند و باعث ایجاد عفونت های سلولیتی شوند و یا زخم های دیابتی به وجود آید . عفونت هایی که در زمان ایجاد ترک پا به وجود می آیند شامل درد ، گرما ، قرمزی و تورم می باشد . در این شرایط حتما باید به پزشک مربوطه مراجعه کرده و سریعا راه حلی برای درمان ترک پا پیدا کرده و آن را بر طرف کنید . 
چگونه از ترک پاشنه پا جلوگیری کنیم ؟
راه حل های زیادی وجود دارد که شما می توانید ترک پا را درمان کنید . برخی از راه حل ها به روش های خانگی مانند استفاده کردن روزانه از کرم های نرم کننده می باشد . این کرم ها می تواند شامل ویتامین ها و یا کرم هایی برای مخصوص پا باشد که موجب رطوبت رسانی و نرم شدن و هم چنین لایه برداری از سلول های مرده پوست شوند .
روش دیگری که برای درمان ترک پا وجود دارد استفاده از روغن های مخصوص ماساژ گیاهی می باشد که تاثیر آن بسیار بیشتر از استفاده کردن از کرم ها و پماد ها می باشد . دو نمونه از روغن هایی که بسیار برای درمان ترک پاشنه پا مفید و موثر است و برای کسانی که دچار این معضل هستند ، ماساژ پا با استفاده از روغن های گیاهی ماساژ زیتون و روغن ماساژ گیاهی کوهان شتر می باشد .
- روغن ماساژ گیاهی کوهان شتر : برای استفاده از این روغن برای درمان ترک پاشنه پا ابتدا باید آن را صبح و شب در محلی که ترک به وجود آمده و درد دارید بمالید و به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید تا کاملا جذب شود . این روغن را در حدود مدت یک هفته تمام صبح و شب استفاده کنید تا نتیجه مورد دلخواهتان را بگیرد و ترک پاشنه پایتان برطرف شود .
- روغن ماساژ گیاهی زیتون : روغن ماساژ زیتون یکی از روغن هایی می باشد که خاصیت فراوانی برای بسیاری از بیماری ها و درد های بدن مورد استفاده قرار می گیرد . یکی از کارایی های آن درمان ترک پا با روغن ماساژ زیتون می باشد . برای برطرف کردن ترک پا باید هر شب به طور روزانه کف پاهایتان را با روغن ماساژ زیتون ، ماساژ دهید و تا مدتی که ترک پا برطرف نشده است این کار را ادامه دهید .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  قوانین و مقررات
•  حمل و نقل و عودت
•  شیوه های پرداخت در اسپرت کالا
•  پشتیبانی 24 ساعته
•  ضمانت اصل بودن تجهیزات ورزشی
خرید لوازم و تجهیزات ورزشی
اطلاعات تماس اسپرتر کالا
خانه ورزش کاشان

آدرس : کاشان ، خیابان آیت الله کاشانی ، روبرو کوچه حوضخانه

شماره تماس جهت مشاوره و سفارشات :

09136544566

03155448364
خرید آنلاین لوازم ورزشی
خرید بی واسطه لوازم ورزشی