مشاوره و سفارشات : 09136544566

» درمان خشکی لب

علت خشکی لب و راه های طبیعی درمان آن

معمولا خشکی لب یکی از مواردی است که ممکن است برای هر فردی پیش آید . خشک و یا چرب بودن پوست شما هیچ تاثیری روی این که لب شما خشک شود و یا خیر ، ندارد . با وارد شدن به فصل زمستان شرایط سخت تری برای مردم به وجود می آید و مراقبت سخت تر و دشوار تر می شود . پس یکی از عواملی که باعث خشک شدن لب ها می شود ، فصل زمستان می باشد . همان طور که می دانید با توجه به این که هوا در زمستان سرد و گاها خشک می باشد ، پس باعث می شود تا پوست لب دچار کم آبی شود و در نهایت موجب ترک خوردگی لب ، خونریزی لب و خشکی آن می باشد .
بیشتر افراد خشکی لب را جدی نمی گیرند و به آن اهمیت نمی دهند . در حالی که خشکی لب ممکن است نشان دهنده یک نوع بیماری دیگر در وجود شما باشد . پس بهتر است آن را جدی بگیرید . راه های زیادی برای درمان خشکی لب وجود دارد ، این راه ها هم می تواند به صورت طبیعی و یا به صورت استفاده از داروهای شیمیایی باشد . در این مقاله می خواهیم شما را با عوامل ایجاد خشکی لب و راه های درمان طبیعی آن بیشتر آشنا کنیم .

چرا لب های ما خشک می شوند ؟
خشک شدن لب و یا پوسته پوسته شدن آن ممکن است چندین دلیل رایج داشته باشد ، برای نمونه می توانیم به کم آبی بدن ، حساسیت و یا کمبود برخی از ویتامین ها اشاره کرد . یکی دیگر از عوامل رایج خشکی لب می تواند زبان زدن به لب در طول روز باشد که البته نمی توانیم این را یک دلیل منطقی در نظر داشته باشیم . افرادی که در بیشتر فصل های سال لب هایی خشک دارند بهتر است به پزشک مراجعه کنند و طبق دستور پزشک معالجه خود را شروع کنند .
خشکی لب همان طور که در ابتدای این مقاله اشاره کردیم می تواند بر اثر کم آبی بدن نیز باشد . ما به شما توصیه می کنیم تا در طول روز به طور متوسط از 8 تا 12 لیوان آب استفاده کنید تا کم آبی بدن خود را تامین کنید و دچار مشکل نشوید . یکی دیگر از مواردی که می تواند روی خشک شدن لب های شما عزیزان تاثیرگذار باشد ، نور خورشید است . اگر در فصل زمستان بیش از اندازه در معرض نور خورشید و یا باد قرار بگیرید لبانتان خشک خواهد شد . اگر در فصل زمستان تمام طول روز را بیرون از خانه هستید بهتر است برای جلوگیری از خشک شدن لب های خود از محصولات و روغن هایی استفاده کنید که حفاظت کننده لب های شما باشد .
کم داشتن ویتامین B2  در بدن باعث ایجاد خشکی لب خواهد شد . این ویتامین برای خون ضروری است . اگر لب هایتان خشک شده و یا ترک برداشته است می تواند ناشی از کمبود این ویتامین باشد ، که بهتر است برای درمان از غذاهایی استفاده کنید که دارای ویتامین B2  باشد مانند تخم مرغ و گوشت کم چرب .

استفاده از روغن های طبیعی برای درمان خشکی لب
راه های متعدد و زیادی برای درمان خشکی لب وجود دارد این راه ها هم می تواند به صورت طبیعی و هم می تواند با استفاده از داروهای شیمیایی باشد . اگر می خواهید به صورت طبیعی خشکی لب های خود را درمان کنید بهتر است از روغن های گیاهی استفاده کنید . یکی از شرکت هایی که روغن های گیاهی را تولید و به صورت اینترنتی به فروش می رساند ، فروشگاه اینترنتی اسپرتر کالا می باشد . این شرکت در بر دارنده تمامی روغن های گیاهی می باشد و شما می توانید در صورت نیاز هر یک از آن ها را سفارش و خریداری کنید . از جمله روغن هایی که می توانید برای درمان خشکی لب از آن ها استفاده کنید به موارد زیر می توان اشاره کرد .
روغن نارگیل : روغن نارگیل یکی از طبیعی ترین مرطوب کننده ها می باشد که به درمان خشکی لب های شما کمک خواهد کرد . شما می توانید خیلی راحت در طول روز مقداری از این روغن را روی لب های خود بمالید تا لب هایتان نرم شود و خشکی خود را از دست بدهد .
روغن کرچک : روغن کرچک نیز یکی دیگر از روغن هایی است که برای درمان خشکی لب استفاده می شود و باعث می شود تا لب های شما دیگر پوسته پوسته نشود . استفاده از این روغن هم مانند روغن نارگیل می ماند . شما می توانید در طول روز مقداری از این روغن را روی لب های خود بمالید . همچنین می توانید با استفاده از مقداری آبلیمو و گلیسیرین به همراه روغن کرچک یک ماده ترکیبی درست کنید و هر شب قبل از خواب روی لب هایتان بمالید . این کار را هر شب ادامه دهید تا خشکی لب هایتان برطرف شود .
روغن آلوئه ورا : این روغن یکی از بهترین روغن های طبیعی است که خاصیت ها و ویژگی های منحصر به فردی دارد و برای تموم عموم شناخته شده است . اگر از خشکی لب هایتان رنج می برید ، می توانید مقداری از روغن و یا ژل آلوئه ورا ، را روی لب های خود بمالید و ترک خوردگی و خشکی آن را برطرف کنید .
روغن هایی که در این مقاله برای شما معرفی کردیم ، نمونه ای از بهترین روغن های گیاهی هستند که می توانند بسیاری از بیماری های شما را درمان کنند و دارای خاصیت های بی شماری هستند . شما هم می توانید در صورت نیاز هر یک از این روغن های طبیعی را به قیمت درب کارخانه از فروشگاه اینترنتی اسپرتر کالا سفارش و خریداری کنید .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  ضمانت اصل بودن تجهیزات ورزشی
•  شیوه های پرداخت در اسپرت کالا
•  راهنمای خرید از اسپرت کالا
•  حریم شخصی
•  بهترین قیمت روغن های گیاهی ماساژ و تجهیزات ورزشی
خرید لوازم و تجهیزات ورزشی
اطلاعات تماس اسپرتر کالا
خانه ورزش کاشان

آدرس : کاشان ، خیابان آیت الله کاشانی ، روبرو کوچه حوضخانه

شماره تماس جهت مشاوره و سفارشات :

09136544566

03155448364
خرید آنلاین لوازم ورزشی
خرید بی واسطه لوازم ورزشی