مشاوره و سفارشات : 09136544566

» چربی های خوب و چربی های بد برای کاهش وزن

بهترین چربی های سالم برای بدن

بیشتر مردم جهان امروزه دارای چربی های بالا در بدن خود هستند و به همین دلیل است که در رژیم های غذایی خود چربی ها را به صورت کامل حذف کرده اند . اما حذف تمامی چربی ها چه خوب و چه بد از مواد غذایی خود در طول روز بسیار امری اشتباه می باشد چرا که بدن ما نیاز به چربی های سالم دارد و تغذیه نکردن آن ها به مرور زمان مشکلاتی را برای بدن انسان به وجود می آورد . چربی های سالم را بیشتر می توان از طریق روغن های گیاهی سالم مصرف کرد .

 به چه چربی هایی ، چربی سالم گفته می شود ؟
چربی در رژیم غذایی بخش مهمی در غذا محسوب می شود ؛ اما تمامی چربی های به کار رفته در غذاها اثر مفیدی بر سلامتی بدن نمی گذارند . مصرف چربی های مفید و سالم باعث کاهش سطح کلسترول ، افزایش بهبود عملکرد مغز ولی در مقابل خوردن چربی های ناسالم باعث بالا رفتن وزن و بیماری های مزمن می گردد . بهترین و موثر ترین رژیمی که می توانید برای خود انتخاب کنید ، حذف چربی های فراوری شده ناسالم و ضروری از لیست غذاهایی که می خورید می باشد . چربی های فراوری شده حاوی سرشار از افزودنی ها و ترکیبات نا سالم می باشد . روغن های سبزیجاتی که تصفیه شده اند ، میان وعده های مانند چیپس و کیک ها که حاوی چربی ترانس هستند و هم چنین گوشت های فراوری شده می باشند که مصرف آنها باعث گرفتگی عروق و بروزدیگر بیماری ها می شوند . اما در طرف مقابل چربی های سالم حاوی ترکیباتی هستند که چربی طبیعی را دورن خود دارند که فراوری شده نیستند . مصرف خوراکی هایی مثل آووکادو ، روغن گیاهی زیتون ، ماهی های روغنی و لبنیات پر چرب چند نمونه از خوراکی ها و مواد غذایی با چربی های سالم هستند که مصرف آن ها در طول روز ، به سلامتی بدن انسان کمک فراوانی می کند .

چربی هالی سالم در چه غذا ها یا موادی یافت می شود ؟
بیشتر مردم نمی دانند که کدام غذا ها دارای چربی های سالم و یا این که استفاده از کدام روغن ها در غذا ها دارای چربی سالم و مفید می باشند . در ابتدا می توانید روغن آشپزی تان را عوض کنید و از روغن های مثل روغن گیاهی زیتون به جای روغن های صنعتی و کره های فراروی شده ، روغن طبیعی سالم آفتاب گردان و یا مصرف روغن طبیعی کانولا که جز سالم تری روغن ها برای آشپزی هستند . در کل روغن های به دست آمده از گیاهان دارای چربی سالم تر و مفید تر درمقایسه با روغن هایی است که به شکل صنعتی تولید می کنند .

استفاده از زیتون به عنوان میان وعده
استفاده از زیتون هم مانند روغن زیتون دارای مقدار فراوانی از چربی های اشباع نشده و سالم می باشند . زیتون خوراکی می باشد که در مقایسه با سایر غذا هایی که در میان وعده استفاده می شوند ، کالری بسیار پایینی دارد و مصرف آن برای افرادی که دارای چربی بالا و یا اضافه وزن دارند مفید می باشد چرا که کالری پایین آن باعث کاهش وزن فرد در مدت زمان مصرف از زیتون می شود و چربی سالم درون زیتون سبب می شود تا چربی های سالم و مفید را که بدن به آن نیاز دارد را بدون افزایش کالری در بدن به دست آورد .

برخی از خوراکی های غنی شده از چربی که حتما باید خورده شود
روغن نارگیل : روغن طبیعی و سالم نارگیل از روغن هایی می باشد که دارای چربی های اشباع شده به نام اسید لوریک می باشد که خواص ضد التهابی و ضد باکتری می باشد .
روغن زیتون : دارای اسید اولئیک و اسید های چرب اشباع نشده می باشد که برای حفظ سلامتی قلب بسیار مفید می باشد و هم چنین دارای پلی فنول های آنتی اکسیدان است که سبب محافظت در برابر آسیب های سلولی می شود .
و هم چنین مصرف خوراکی های مثل سویا ، پنیر ، ماست یونانی ، شکلات تیره ، تخم مرغ و بسیار دیگر از خوراکی هایی هستند که استفاده از آن ها جهت تکمیل کردن چربی های سالم در بدن ، مفید می باشند .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  راهنمای خرید از اسپرت کالا
•  ارسال سریع روغن های گیاهی و تجهیزات ورزشی
•  پشتیبانی 24 ساعته
•  قوانین و مقررات
•  حریم شخصی
خرید لوازم و تجهیزات ورزشی
اطلاعات تماس اسپرتر کالا
خانه ورزش کاشان

آدرس : کاشان ، خیابان آیت الله کاشانی ، روبرو کوچه حوضخانه

شماره تماس جهت مشاوره و سفارشات :

09136544566

03155448364
خرید آنلاین لوازم ورزشی
خرید بی واسطه لوازم ورزشی