مشاوره و سفارشات : 09136544566

» درمان کبد چرب با طب سنتی

بهترین راه درمان کبد چرب با داروهای گیاهی

همان طور که می دانید و اطلاع دارید ، زمانی فرد دچار چربی کبد می شود که چربی در کبدش به اندازه زیادی افزایش پیدا کند . در این حالت می گوییم فرد دچار بیماری چربی کبد شده است . در این موقع فرد مورد نظر باید از بسیاری از مواد غذایی که باعث تشدید چربی کبد می شود و این چربی را افزایش می دهد ، دوری کند و با استفاده از داروهای گیاهی ، نه داروهای شیمیایی خود را درمان کند . اگر شخصی که دچار چربی کبد شده است بتواند رژیم غذایی مناسبی داشته باشد و بسیاری از موارد را رعایت کند شاید دیگر نیازی به استفاده از داروهای گیاهی و یا درمان از طریق طب سنتی نداشته باشد . البته فراموش نکنیم که مهم ترین عامل در ایجاد کبد چرب ، کم تحرکی و تغذیه ناسالم و نا مناسب است . این روزها کبد چرب یکی از مهم ترین دغدغه هایی است که خانواده هایی ایرانی با آن دست و پنجه نرم می کنند و به دنبال هر راهی برای درمان آن هستند .
هنگامی که چربی ها در کبد جمع می شوند و کبد دچار التهاب می شود می توان گفت که شخص دچار بیماری چربی کبد شده است . در ایران مهم ترین عواملی که باعث ایجاد و به وجود آمدن کبد چرب می شود ، چاقی ، دیابت و بالا بودن چربی خون است . عوامل به وجود آمدن چربی کبد در ایران با کشور های خارج کاملا متفاوت است ، چرا که در کشور های خارجی مهم ترین دلیل چربی کبد استفاده بیش از اندازه الکل می باشد که علاوه بر چربی کبد می تواند ضررات و خطرات بیشتری هم داشته باشد .

عوامل به وجود آمدن چربی کبد
در مقدمه این مقاله به عواملی اشاره کردیم که باعث به وجود آمدن چربی کبد می شد . گاهی اوقات ممکن است که استفاده از برخی داروهای شیمیایی نیز باعث ایجاد چربی کبد شود . شما ممکن است برای بهبود یک بیماری خاص از یک داروی شیمیایی استفاده کنید ، این در حالی است که شما با درمان احتمالی یک بیماری ، یک بیماری دیگر را به وجود می آورید و به مرور زمان تشدید می دهید . علاوه بر تغذیه نامناسب و یا اختلالات مادرزادی و همچنین کاهش ناگهانی وزن که تاثیر زیادی در چربی کبد دارد . عواملی همچون استفاده از داروهای شیمیایی از جمله کورتون ها ، قرص های ضدبارداری ، داروهای تقویت جنسی و استرس و هورمون های استروژن می تواند تاثیر گذار ترین داروها برای تشدید چربی کبد و یا ایجاد آن باشد .
پس به شما عزیزان توصیه می کنیم تا جایی که می توانید و امکان دارد از این داروهای ذکر شده استفاده نکنید و اگر استفاده می کنید ، زیر نظر پزشک معالج خود کم کم آن را کاهش و حذف کنید . این داروهای شیمیایی نه تنها بیماری شما را درمان نخواهند کرد بلکه باعث ایجاد یک بیماری جدید درون شما خواهد شد . معمولا بیماری کبد چرب بدون هیچ گونه علامتی می باشد و گاهی شخص بیمار احساس پری شکم و درد در ناحیه راست شکم می کند که می تواند از علائم نشان دهنده کبد چرب باشد . معمولا کبد چرب در سنوگرافی مشخص می شود . چربی کبد جزء آن دسته از بیماری هایی است که اگر به درمان آن نپردازیم ، رفته رفته تشدید می شود و در نهایت تبدیل به سیروز کبدی می شود که درمان آن بسیار سخت و دشوار خواهد شد . در ادامه این مقاله می خواهیم راه های طبیعی درمان چربی کبد را به شما پیشنهاد کنیم .

راه کارهای مقابله با چربی کبد و درمان از طریق داروهای گیاهی
یکی از مهم ترین کار هایی که باید برای جلوگیری از چربی کبد انجام دهیم است که در تغذیه خود بسیاری از نکات را در نظر بگیریم و رعایت کنیم . برای نمونه بهتر است از غذاهایی مانند چای ، غذاهای چرب و پر حجم ، تخم مرغ ، تنقلات ، شیرینی ، رب ، سس و ... استفاده نکنیم . چرا که این غذاها و خوراکی ها درصد چربی بالایی دارند و باعث به وجود آوردن چربی در کبد شما خواهند شد و در نهایت تجمع چربی در کبد شما باعث چربی کبدتان خواهد شد . در مقابل این که نباید از بسیاری از غذاهای ذکر شده استفاده کنید ، بهتر است از غذایی چون آب ، میوه و سبزیجات ، انواع مرکبات ، کاهو ، اسفناج و ... بیشتر از قبل استفاده کنید ، این مواد غذایی تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از چربی کبد دارند .
نمونه ای از گیاه هایی که برای درمان چربی کبد موثر است می تواند به گیاه سکنجبین ، زنجبیل ، روغن زیتون ، سرکه انگبین و زعفران اشاره کرد که قطعا تاثیر گذار ترین گیاهان در ، درمان چربی کبد هستند . نوشیدن و میل کردن یک لیوان آب با مقداری لیموترش در ابتدای روز می تواند بهترین گزینه برای پیشگیری از بیماری کبد چرب باشد . به دلیل این که لیمو ترش دارای ویتامین c  می باشد پس نقش بسیار مهمی در هضم غذا خواهد داشت و مواد مفید را در بدن جذب خواهد کرد . زنجبیل هم می تواند در ساخت و سوز بدن تاثیر گذار باشد شما می توانید در طول هفته به مدت سه روز از زنجبیل به صورت رنده شده در غذا استفاده کنید . استفاده از زنجبیل باعث می شود تا چربی ها کمتر جذب بدن شوند و از چربی کبد جلوگیری خواهد کرد .
برای سفارش هر یک از روغن های گیاهی می توانید به سایت اسپرتر کالا مراجعه کنید و در صورت نیاز و بررسی خواص هر یک از روغن های گیاهی ، آن ها را بدون نگرانی و بدون در نظر گرفتن محدودیت زمانی و مکانی سفارش دهید و به قمیت درب کارخانه درب منزل تحویل بگیرید .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  درباره فروشگاه اسپرتر کالا
•  شماره حسابهای ما
•  بهترین قیمت روغن های گیاهی ماساژ و تجهیزات ورزشی
•  ارسال سریع روغن های گیاهی و تجهیزات ورزشی
•  شیوه های پرداخت در اسپرت کالا
خرید لوازم و تجهیزات ورزشی
اطلاعات تماس اسپرتر کالا
خانه ورزش کاشان

آدرس : کاشان ، خیابان آیت الله کاشانی ، روبرو کوچه حوضخانه

شماره تماس جهت مشاوره و سفارشات :

09136544566

03155448364
خرید آنلاین لوازم ورزشی
خرید بی واسطه لوازم ورزشی