مشاوره و سفارشات : 09136544566

» با روغن های گیاهی میگرن را درمان کنید!

تسکین سردرد میگرنی با روغن های گیاهی

استفاده از روغن های گیاهی برای درمان های خانگی بسیار مورد استقبال برای بسیاری از افراد برای درمان  بیماری ها قرار می گیرد . حال کاربرد برخی از روغن های گیاهی برای رفع سر درد های میگرنی بسیار موثر است .
سر درد ها به چند مورد دسته بندی می شود :
1- سر درد های میگرنی  2- سر درد های خوشه ای  3- سر درد های سینونی  4- سر درد های تنشی
این سر درد ها تفاوت هایی با یکدیگر دارند ؛ مثلا زمانی که جهت سمت چپ سر شما شروع به درد گرفتن کرد ، سر درد از نوع میگرنی می باشد و زمانی که چشم سمت چپ شما درد گرفت سر درد از نوع خوشه ای می باشد . درد هایی که در قسمت پیشانی سر اتفاق می افتد از نوع سر درد های تنشی می باشند و اگر در مقداری از پیشانی و زیر چشم درد داشته باشید ( که حالت ضربدری را روی صورت ایجاد می کند ) دچار سر درد سینوسی شده اید . برای رفع و تسکین هر یک از این سر درد ها راه حل های مختلفی وجود دارد که یکی از آن راه حل ها مراجعه به پزشک می باشد که طبق معمول برای رفع این مشکل اکثر پزشک های مسکن های شیمیایی را برای بیماران تجویز می کنند . علاوه بر اثر گذاری این قرص ها برای آرام شدن سر درد هایتان در طی مدت زمانی که شما این دارو ها را مصرف می کنید علاوه بر این که دیگر تاثیری برای رفع مشکلتان نخواهد داشت و باید دز دارو را بیشتر کنید تا اثر دارو را متوجه شوید ، بالاخره به از گذشت زمان تاثیرات مضری بر بدن شما می گذارد . راه حل دیگر آن که از آن دسته تجویز هایی است که هم موثر و هم بی ضرر نسبت به دارو های شیمیایی می باشد ، استفاده از روغن های گیاهی برای تسکین سر درد به خصوص برای افرادی که مبتلا به سر درد های میگرنی می باشند است ، که جز درمان های سنتی هم به حساب می آید .
با توجه به این که امروزه تعداد زیادی هم از دارو ها به صورت آزاد در دسترس عموم افراد قرار می گرند و همه از آن ها استفاده می کنند اما باید بدانید که استفاده مکرر از این گونه دارو ها عوارض جانبی زیادی را بر بدن شما خواهد گذاشت .

معرفی پنج روغن گیاهی ضروری برای تسکین سر دردهای میگرنی
روغن های گیاهی بسیاری را برای درمان سر درد مورد استفاده قرار می دهند اما باید از کجا متوجه شویم که موثر ترین روغن برای درد میگرن پیست ؟
در ادامه به پنج مورد از مهم ترین و ضروری ترین روغن ها برای دردهای میگرنی می پردازیم :
1 – روغن اسطوخودوس : استنشاق گیاه اسطوخودوس برای درمان و کنترل سر درد های گیاهی بسیار توصیه می شود . مصرف روغن این گیاه نیز برای سر درد های شدید و میگرن ها به خوبی تاثیر می گذارد . اغلب استفاده از روغن گیاهی اسطوخودوس برای کاهش استرس ، اضطراب ، افسردگی و راحت خوابیدن به افراد توصیه می شود .
2 – روغن بابونه : بابونه از جمله گیاهانی است که روغن آن دارای خواص دارویی بسیاری می باشد . از خواص آن می توان به تسکین سر درد ، اضطراب و استرس اشاره کرد و هم چنین خاصیت ضد التهابی نیز دارد .
3 – روغن اکالیپتوس : استفاده از روغن طبیعی اکالیپتوس و حتی بو کردن گیاه آن علاوه بر این که موثر برای کاهش سر درد های میگرنی می باشد معمولا برای کاهش التهاب و مشکلات تنفسی نیز کاربرد دارد .
4 – روغن نخود : نخود جز حبوباتی می باشد که دارای املاح ، ویتامین ها مثل ویتامین B1 ، B2 و.... ، پروتئین های متعددی از جمله نشاسته ، کلسیم ، فسفر ، سدیم ، پتاسیم و آهن می باشد و دارای اسیدآمینه ها و موتد معدنی می باشد که نه تنها یک غذا بلکه یک دارو محسوب می شود . به طوری که دشمن بسیاری از بیماری ها است . اگر روغن آن بر کف سر مالیده شود انواع دردسر ها را درمان می کند .
5 – روغن خشخاش : در صنعت دارو سازی از روغن طبیعی خشخاش برای ساخت انواعی از داروهای مسکن ، پماد های ضد خارش و ضد پسوریازیس استفاده می شود و هم چنین به دو صورت خوراکی و موضعی برای درمان سر درد های میگرنی ، تسکین درد های مفصلی و آرتریت ، کمر درد ، درد زانو و سیاتیک کاربرد بسیار فراوانی دارد .
استفاده از روغن طبیعی نعنا فلفلی نیز تاثیرات موثری را برای کاهش سر درد دارد .

اما نحوه استفاده از این روغن های گیاهی برای تسکین سر درد به چه شکل می باشد ؟
راه اول : استفاده از روغن بر روی پیشانی که قبل آن باید کمی با یک روغن حامل مانند روغن نارگیل ترکیب شوند و سپس بر روی پیشانی مالیده شود .
راه دوم : استنشاق بوی روغن است که شما برای این کار می توانید چند روغن را روی پارچه ای بریزید و زیر بینی خود نگه داشته و آن را بو کنید .
راه سوم : کمپرس یخ می باشد برای این منظور شما حوله ای را در آب یخ خیس می کنید و سپس چند قطره روغن را روی حوله ریخته و روی پیشانی خود می گذارید تا سر دردتان کاهش یابد .
برای تهیه این روغن ها به صورت حضوری از عطاری ها ممکن است وقت شما را بسیار بگیرد ، پیشنهاد ما برای شما برای تهیه و خرید انواعی از روغن های گیاهی به صورت اینترنتی از فروشگاه اینترنتی اسپرتر کالا می باشد که دارای بسیاری از محصولات گیاهی و ورزشی می باشد .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  شماره حسابهای ما
•  قوانین و مقررات
•  حمل و نقل و عودت
•  حریم شخصی
•  شیوه های پرداخت در اسپرت کالا
خرید لوازم و تجهیزات ورزشی
اطلاعات تماس اسپرتر کالا
خانه ورزش کاشان

آدرس : کاشان ، خیابان آیت الله کاشانی ، روبرو کوچه حوضخانه

شماره تماس جهت مشاوره و سفارشات :

09136544566

03155448364
خرید آنلاین لوازم ورزشی
خرید بی واسطه لوازم ورزشی