مشاوره و سفارشات : 09136544566

» انواع تسکین دهنده های گیاهی دندان درد

خرید انواع تسکین دهنده های دندان درد

یکی از بدترین درد هایی که افراد به آن دچار می شوند ، درد دندان است . برای درمان آن ابتدا باید ریشه درد را پیدا کنند تا بتوان آن را درمان کرد . اگر زمانی به درد دندان مواجه شدید و دسترسی به پزشک برایتان دشوار بود می توانید با درمان های خانگی که تاثیر موقتی برای تسکین درد است استفاده منید تا بعدا به پزشک مراجعه کرده و علت آن را جویا شود البته باید توجه داشته باشید که درمان های خانگی برای مدتی محدود باعث آرامش درد شما می شود و حتما باید بعد از آن به دکتر متخصص دندان بروید با خود تصمیم نگیرید که وقتی درد دندانتان تموم شد دیگر به دکتر نروید .

درمان درد دندان به روش خانگی
همانطور که گفتیم در صورتی که امکان مراجعه به پزشک را نداشتید می توانید از روش های درمان خانگی استفاده کنید که در هر خانه امکان پذیر می باشد . برای تسکین دهنده درد دندان می توانید به مصرف روغن های گیاهی روی آورید که به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم .
1-روغن گیاهی میخک : میخک نوعی از گیاهی محسوب می شود که ماده ای فعال به نام ایگنول را در درون خود دارد که دارای آنتی باکتری های قوی و ویژگی ضد التهاب و ورم دندان است که این دو دارایی باعث می شود تا باعث آرامش و تسکین درد دندان شود . همان بویی که ما در مطب های پزشک دندان استشمام می کنیم را گیاه میخک دارد و همین بو باعث می شود که روغن آن نیز همین بو را دهد .
کسانی که دندان درد دارند می توانند مقداری از روغن میخک را روی دستمال نخی بریزند و برای چند دقیقه روی دندانی که درد دارد نگه دارند و یا این که گیاه میخک را نزدیک محل دندانی که درد دارند بگذارند و آن را بجوند تا روغن از آن خارج شود ، ممکن است با خارج شدن روغن دهانتان تلخ شود اما مدتی آن را در دهان خود نگه دارید و بعد آن را از دهان خود بیرون بریزید که یکی از بهترین کار ها برای تسکین درد به روش خانگی می ب

اشد .
2-روغن طبیعی نعنا فلفلی : شاید تا به حال به این فکر کرده باشد که اگر ماده ی تندی را در جایی از بدنتان که درد می کند بگذارید درد آن تشدید شود اما این گونه نیست و نتیجه عکس دارد یعنی بدین صورت عملی می کند که درد شما آرام می شود به دلیل است که دارای ماده ای به نام کاپسایسین است که برای ضد التهاب ، کاهش تورم و کاهش درد دندان مفید است . اکثر محصولاتی که برای سلامت دندان و ... تولید می شود ، دارای نعنا هستند مثل خمیر دندان های نعنایی که تولید می کنند ؛ به این دلیل است که نعنا دارای موادی به نام منتول است که همانند ایگنول ، ماده ای فعال با خاصیت بالای آنتی باکتریال است و همین باعث تسکین درد های دندان می شود . هم چنین می توانید برای جلوگیری از بوی بد دهان از نعنا و یا از روغن های طبیعی و گیاهی نعنا استفاده کنید .
3-روغن گیاهی نخود : نخود از جمله خوراکی هاو حبوباتی است که برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است و خواص دارویی هم چون تقویت کننده قلب ، رفع یبوست های حاد ، تقویت عضلات اسکلتی ، ضد سرفه و سرماخوردگی ، تسکین دهنده درد دندان و تاثیر گذار برای بیماری های خودایمنی مثل ام اس است . روغن طبیعی نخود نیز دارای خاصیت های فراوانی می باشد که مصرف آن موثر برای کاهش درد دندان و لثه ، از بین بردن لک صورت ، تقویت کننده مو سر ، درمان سر درد ، خون ساز و اشتها آور ، دارویی برای درمان بیماری های ویروسی ، درمان درد سینه ، درمان زردی و ... می باشد .
اگر می خواهید از روغن طبیعی نخود برای کاهش درد دندان استفاده بکنید کافی است فقط 2 الی 3 قطره از آن روغن را روی محل درد بریزید و آن را به آرامی ماساژ دهید و اثر آن را بعد از چند دقیقه حس می کنید .
4- روغن شوید : یکی دیگر از تسکین دهنده های طبیعی که برای کاهش درد دندان از آن استفاده می کنند روغن های طبیعی شوید می باشد . شوید علاوه بر کاهش درد دندان برعوامل دیگری مثل : افزایش شیر مادر ، جلوگیری از نفخ و کولیک در نوزادان ، افزایش بهبود سرعت زخم ، کمک به هضم و پیشگیری از بیماری های دستگاه ایمنی موثر است .

درمان دندان درد با مراجعه به پزشک متخصص
علاوه بر درمان های خانگی برای تسکین درد دندان به درمان های پزشکی دندان درد می پردازیم . هر زمانی که حس کرید دندانتان شروع به درد گرفتن کرده است حتما به موقع به دندانپزشک مراجعه کنید تا سریعا علت را جویا شود و به درمان آن بپردازد . برای مثال مدت درمان های مثل پوسیدگی دندان ، عصب کشی یا روت کانال ، پر کردن و یا کشیدن دندان ، جراحی و ... زمان های متفاوتی را می برد .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  بهترین کیفیت روغن ماساژ و تجهیزات ورزشی
•  درباره فروشگاه اسپرتر کالا
•  حمل و نقل و عودت
•  شرایط استفاده
•  شماره حسابهای ما
خرید لوازم و تجهیزات ورزشی
اطلاعات تماس اسپرتر کالا
خانه ورزش کاشان

آدرس : کاشان ، خیابان آیت الله کاشانی ، روبرو کوچه حوضخانه

شماره تماس جهت مشاوره و سفارشات :

09136544566

03155448364
خرید آنلاین لوازم ورزشی
خرید بی واسطه لوازم ورزشی